Ponowne otwarcie salonu MaxMara w Galerii Bałtyckiej.

W środowy wieczór odbył się pokaz mody w nowo otwartym salonie Max Mary w Gdańsku. Na zamkniętym spotkaniu nie zabrakło wielbicielek mody, które w swobodnej atmosferze i przy lampce szampana omawiały bieżące trendy. Można było również skorzystać z porad stylisty i dziennikarza - Krzysztofa Łoszewskiego.

Około 60 osób, głównie pań, spotkało się w salonie Max Mary w Gdańsku, który został ponownie otwarty w Galerii Bałtyckiej. Wnętrze zaprojektował Sauro Davolio Marani w zgodzie z nową koncepcją marki.

- W tym roku mija 10. rocznica otwarcia tego salonu. Po wielu latach postanowiliśmy zmienić się dla państwa i oto efekty. Mam nadzieję, że poczują państwo powiew świeżości - powitała zebranych Barbara Zaborowska, prezes Olimpia Group.

Gościem specjalnym spotkania był Krzysztof Łoszewski - kostiumograf, dziennikarz i specjalista w zakresie dress code'u, który wykłada między innymi w Akademii Dyplomatycznej i Collegium Civitas, a przez wiele lat w Szkole Stylu Moniki Jaruzelskiej prowadził zajęcia z historii współczesnej mody męskiej. Jest również autorem kilku książek, m.in. "Dress code. Tajemnice męskiej elegancji" oraz najnowszej, którą pokazano na spotkaniu: "Moda lepsza niż seks", adresowanej do kobiet.

Po oficjalnym powitaniu rozpoczął się komentowany pokaz najnowszej kolekcji Max Mary, który poprowadził gość specjalny. Zwracał uwagę na kolory, ciekawe połączenia, np. jedwabnej sukienki z futrzaną kamizelką czy oryginalne buty z obcasem w kształcie kostki lodu. Odwołując się do historii mody podkreślił kilka elementów zapożyczonych z ubiegłych epok, np. torebkę stylizowaną na lata 40.

Podczas pokazu zaprezentowano dwanaście stylizacji, zaczynając od propozycji na co dzień, a kończąc na kreacjach wieczorowych.

POZOSTAŁE NEWSY